Dlaczego?
Bo wierzę, że zwierzęta mają duszę.
Moje pierwsze wspomnienie z dzieciństwa to koń. Koń i pradziadek. Pradziadek posadził mnie na grzbiecie tego ogromnego zwierzęcia a ja poczułam jego ciepło. Jego oddech. Był dla mnie ogromny jak cały świat a ja uległam jego czarowi. I kiedy spojrzałam w jego oczy, nie zapomniałam tej chwili już nigdy.
Mama mówi, że miałam wtedy dwa latka.
Miałam dwa latka, a mój świat się zmienił. Od tej chwili szukałam tych oczu, tej duszy w każdym zwierzęciu. I znajdowałam. W psim uśmiechu. W kocim mruczeniu. W końskim wzdychającym parsknięciu. W cichym gadaniu mojej papugi, która papuzim szeptem ćwierkała mi prosto do ucha.
Wszystkie te dusze wyglądały do mnie ze zwierzęcych oczów i wiecie co?
Były tylko i absolutnie dobre.
Wierzyły w nas, ludzi, bardziej niż ja kiedykolwiek w ludzkość.
Psy wierzą, że my, ludzie, jesteśmy dobrzy. Jesteśmy fajni. Jesteśmy centrum ich świata. Nie da się zawieść takiej ufności.
To silniejsza wiara w nasze ludzkie dobro i naszą ochronę niż jesteśmy w stanie wierzyć sami. Wiele razy pomyślałam, że ludzkość nie zasługuje na tą prostą, silną, zwierzęcą wiarę.
Dlaczego? Bo w tylko w towarzystwie zwierząt człowiek jest kompletny.
Bo zwierzęta mają duszę.

Jak?
Spokojnie i z miłością. Grooming na czas? Nie. Nie tak.
Nie każdy pies musi to kochać, ale każdy może otworzyć dla nas swoje psie serce. Zaufać nam. Kąpiel z masażem i dobrym słowem. Spokojna atmosfera. Relaks po zabiegu.
Psy czują nasz spokój i naszą pewność.
Ważna jest dla nas równowaga. Zrównoważony rozwój, wiedza o tym, jak wpływamy na środowisko. To natura jest naszym motorem do działania, dzięki niej czujemy się kompletni. Świadomość ekologii skłania nas do sięgania po produkty przyjazne zwierzętom i środowisku.

Co?
Grooming z sercem. Wierzę, że piękne psie fryzury można stwarzać w spokojnej, przyjaznej atmosferze, przy indywidualnym podejściu do każdego zwierzęcia.
Nie ma dwóch takich samych psów. Nie ma dwóch takich samych fryzur. Każda sierść ma inną strukturą, dotknięcie każdej z nich to inne doświadczenie.
Nie każdy pies może mieć idealną fryzurę – ze względu na różne problemy zdrowotne, podeszły wiek, małą cierpliwość podczas zabiegów. Ale każdy może być przyjęty w serdecznej, przyjaznej atmosferze, z wyrozumiałością i cierpliwością.
Back to Top